ציפורן חודרנית

טיפול בציפורן חודרנית

הגורם העיקרי לציפורן חודרנית הינו גזירה לא נכונה של הציפורניים גורמים נוספים הם לחץ של נעליים, מבנה תורשתי, חבלה, פטרת. את הציפורניים יש לגזור בקו ישר ולא לגזור את הפינות. את הפינות ניתן לשייף קלות באמצעות פצירה.

כיצד ניתן לטפל?

במקרים קלים של ציפורן חודרנית ניתן לשקם את אופי גדילת הציפורן על ידי החדרת פתילה דקה של צמר גפן או חוט דנטלי אשר ירימו את הציפורן ויאפשרו לה לגדול החוצה ולא לתוך העור. יש לחזור על פעולה זו במשך כשבועיים עד שרואים שהציפורן גדלה החוצה ואז לא לגזור את הפינות אלא רק לשייפן.

במקרה של ציפורן חודרנית המלווה בכאבים יש להפחית את הלחץ בנקודת החדירה של הציפורן, על ידי ניקוי מקומי סביב הציפורן, שיוף הציפורן ולעיתים בלית ברירה גזירה והוצאת הקצה החודרני של הציפורן. כאשר ישנה דלקת מקומית יש להשרות את הרגליים במים חמימים עם מלח ולמרוח משחה אנטיביוטית במשך כמה ימים לאחר מכן ניתן להגיע אלינו לטיפול.

במקרים קשים של ציפורן חודרנית הטיפול הוא כירורגי ומבוסס על כריתת צידי הציפורן משורש הציפורן כך שהציפורן אינה גדלה לאורך הצד החודרני. כיום ניתן לעשות פרוצדורה זו גם באמצעות לייזר.

במכון לבריאות כף הרגל של מזור רפואה טבעית הצוות המקצועי שלנו מתמחה בטיפול בציפורן חודרנית. אנו משלבים שיטות שונות באמצעות חומרים מתקדמים, מיכשור מכני וחשמלי וכן אביזרים שונים על מנת לתת לכם את הפתרון היעיל ביותר שיותאם אישית לכף הרגל שלכם.