טיפול ביבלות

אנו מבחינים בין שני סוגי יבלות, יבלת כתוצאה מלחץ ויבלות וירליות

יבלת כתוצאה מלחץ:

נגרמת מלחץ של נעליים, יציבה ודריכה לא נכונות או כתוצאה משינויים בעצמות. הטיפול בה הוא באמצעות שינוי הנעליים והתאמתן לרגל, במידה וצריך נמליץ על מדרס אורטופדי וכמובן שברמה המיידית מסירים את היבלת באמצעות סכין או שיוף או חומרים ממיסים. יבלות אלו יכולות להיות שטוחות או יבלות עם חדירה לתוך העור המכונות יבלת מסמר.

יבלות נוספות כתוצאה מלחץ הן השלפוחיות המופיעות באיזורי חיכוך העור בזמן נעילת נעליים חדשות או בעקבות צעידה ממושכת. הטיפול בהן הוא לנקזן באופן סטרילי ולחטא את המקום. יש למנוע המשך החיכוך במקום זה ובדרך כלל אחרי מספר ימים הן עוברות מאליהן.

יבלת ויראלית:

יבלת זו נגרמת על ידי וירוס הגורם לחלוקת תאים מוגברת בשכבה הקוצנית בעור. היבלת נראית מחוספסת ויבשה, המראה שלה לעתים מזכיר כרובית בדרך כלל היא בצבע לבן ולעתים יש נקודות שחורות בתוכה. יבלת וירלית היא מתפשטת וניתן לראות הרבה פעמים מספר יבלות באותו איזור. היא יכולה להופיע גם בכף היד וגם בכף הרגל.

הטיפול ביבלת וירלית נעשה על ידי רופא עור, בדרך כלל צורבים את היבלת עם חנקן נוזלי או מחט חשמלית. ישנם גם תכשירים מקלפים המכילים חומצות ואם כל זה לא עוזר אז עושים עקירה כירורגית.

במכון לבריאות כף הרגל של מזור רפואה טבעית הצוות המקצועי שלנו מתמחה בטיפול ביבלות.  אנו משלבים שיטות שונות באמצעות חומרים מתקדמים, מיכשור מכני וחשמלי וכן אביזרים שונים על מנת לתת לכם את הפתרון היעיל ביותר שיותאם אישית לכף הרגל שלכם.